Je kent het wel; jarenlang train je in dezelfde spelersgroep, maar hoe goed ken je elkaar? Of een avondje leuk gedubbeld, maar met wie nou eigenlijk? In de rubriek “Wie is toch… ” zetten we elke keer een clublid in het spotlicht. We eindigden voor de vakantie met Eddy Dupree, deze keer beginnen we de reeks met – we mogen wel zeggen ‘Clubicoon’ – Simon van den Boom.

Simon Van den BoomOp welke avonden ben je op de baan te vinden?

Op de donderdagen, meestal.

Hoelang speel je badminton en waarom heb je voor deze sport gekozen?

Ik ben begonnen met badmintonnen op mijn 16e, nadat ik verhuisd was van de grote stad Eindhoven naar Geldrop. Ik was op zoek naar een sport, en ben toen eens gaan kijken bij het badmintonnen. Eigenlijk ben ik sinds die tijd blijven plakken. Ik speel dus al zo’n 25 jaar badminton.

Mijn eerste trainer bij de jeugd was Randolf Macaré. Daar de beginselen van het vak geleerd. Nadat ik bij de senioren ben gaan spelen, heb ik eerst met veel plezier recreanten competitie gespeeld, om daarna aan het grote werk te beginnen. Ik heb, denk ik zo’n 15 jaar competitie gespeeld. Trainer was toen Rob Scheffer. Goh, wat heb ik veel geleerd van die man zeg!

Wat is voor jou je sportieve hoogtepunt of leukste badmintonmoment?

Een echte held heb ik niet gehad in het badminton, maar ik vond het toendertijd  wel “gaaf” dat Judith Meulendijks bij ons meetrainde bij de jeugd. Ze was toen iets van 10 jaar, en roste toen iedereen al van de baan. Het is dan toch leuk te zien wat ze na al die jaren heeft bereikt.

Een zeldzame foto van Simon op de baan. Met wie ook alweer?
Een zeldzame foto van Simon op de baan. Met wie ook alweer?

Een van de hoogte punten waren de tripjes naar Italië, om aldaar een toernooi te spelen. Ik weet nog de eerste keer, toen we met z’n drieën (samen met Magda Duijf en Josetta Albers) het avontuur zochten en naar Varezze gingen, vlak bij Genua. Het was een groot feest voor ons. We wonnen bijna alle prijzen (jaja dames, behalve mijn singel natuurlijk). Zo wonnen Josetta en ik bekers voor het winnen van de gemengd dubbel. (We wonnen nog wel van Magda en haar Duitse ‘vriend’). Deze hebben we toen als een soort sponsoring aan Magda meegegeven, die ze nog steeds gebruikt als wisselbeker bij de ladder wedstrijden. En Josetta en ik mogen nog steeds trots zijn als de beker jaarlijks wordt uitgereikt aan de beste van de jeugdladder, die de naam draagt Josetta Albers Bokaal en de Simon van den Boom Cup.

 

Simon achter de wedstrijdtafel van het GOKKJe in 2009
Simon achter de wedstrijdtafel van het GOKKJe in 2009

Vertel ons eens iets meer over jezelf

Ik ben dus 41 jaar, en werk al 18 jaar bij ASML in Veldhoven. Sinds september 2009 getrouwd met Suzanne.
Ik ben 9 jaar voorzitter geweest bij onze club, van 1999 tot 2008, en ben sinds het begin de penningmeester en plaatsvervangend toernooileider van het GOKJe. Dit jaar, 2013, al weer voor de tiende keer.
Naast het badminton ben ik te vinden tegenwoordig op de tennisbaan, bij de Mast in Geldrop en zit ik al meer dan 25 jaar bij PSV op de tribune.

Actief op de sociale media?

Ook ik zit op Facebook. Je moet toch met de tijd mee gaan. Zoek me maar op.

Wat wil je verder nog aans ons “kwijt”?

Hou veel plezier bij het badmintonnen, en doe dat bij de leukste club van Brabant… BC Geldrop natuurlijk!