Racket wisselen tijdens de rally

racket stukOh ja , voordat het feit bij niemand meer bekend is toch nog even dit…

Als je nogal wat badmintonwedstrijden op YouTube bekijkt, zie je eindeloos lange rallies, de kleinst mogelijk eindstanden in de derde set, spectaculaire ‘trick shots’, hardst gemeten smashes ooit of snelle racketwisselingen tijdens de partij. Zoiets gebeurt altijd op het hoogste internationaal niveau. Dacht ik dus.

Het is inmiddels alweer een tijdje geleden, tijdens een rally tijdens de laatste Clubkampioenschappen. Wedstrijd van handeling (corrigeer me als ik het fout heb): Rick Steuten en Pepijn de Lange tegen Eli Mambwe en Eddy Duprée. Uitslag 21-12 21-17.

En net zoals het voorval met de shuttle die in het net bleef hangen, kon ik mijn ogen niet geloven toen ik deze wedstrijd aan het bekijken was. Eigenlijk min of meer tijdens het langslopen, zag ik Pepijn tijdens een rally plots naar de linkerkant van de baan springen (waar hij al stond) en naar een ander racket grijpen, terwijl Rick twee slagen opving, waarna Pepijn weer zijn positie innam en de heren uiteindelijk het punt pakten.

Het moment zelf is jammer genoeg niet op film vastgelegd. De wedstrijd zelf is hieronder in fragmenten te zien. Maar ìk zag het, Rick zag het, een paar mensen in het publiek zagen het, ik weet niet of Eddy en Eli het zagen, maar Pepijn deed het.

En hieronder nog een voorbeeld waar de racketwissel wel in beeld is gebracht. Getuigen van de actie van Pepijn worden verzocht zich hier te melden. En Pepijn – licht je daad eens toe. Wat gebeurde er? Wat ging er door je heen?

« »

© 2026 Badmintonclub Geldrop. Thema gebaseerd op Anders Norén.