Je kent het wel; jarenlang train je in dezelfde spelersgroep, maar hoe goed ken je elkaar? Of een avondje leuk gedubbeld, maar met wie nou eigenlijk? In de rubriek “Wie is toch… ” zetten we elke keer een clublid in het spotlicht. Eerder stelde Stein zich al voor, in deze laatste aflevering voor de zomervakantie, is het woord aan onze Secretaris.

Eddy DupreeOp welke avonden ben je op de baan te vinden en speel je competitie?

De donderdag is mijn vaste speelavond. Het afgelopen seizoen ben ik teruggekeerd op het oude nest. Het komende seizoen speel ik in Team 5.

Hoelang speel je badminton en waarom heb je voor deze sport gekozen?

Ik speel nu al weer zo’n 18 jaar badminton (schat ik zo).
Voordat ik ging badmintonnen heb ik op een acceptabel niveau handbal gespeeld. Vergelijkbaar met badminton 2e divisie. Vrienden van mij speelden badminton in Budel en zodoende is het shuttletje voor mij gaan vliegen. Een snelle dynamische sport, die me vooral in het begin veel rackets gekost heeft. Het fanatisme was maar moeilijk in toom te houden. Vooral de derde helft met mijn kameraden sprak mee zeer aan. De donderdag is toen regelmatig met kleine oogjes doorgebracht. Tot op heden blijft het een leuke uitdagende sport die geen avond hetzelfde is en ik hoop dat er nog vele van dat soort avonden mogen volgen.

Clubkampioenschappen 2011. Fotografie: Inge Schepers

Mijn sportieve hoogtepunt heb ik vorig jaar op de fiets behaald. Met drie andere vrienden hadden we ons opgegeven voor La Marmotte. Een fietstocht in de Alpen van 174km over drie beklimmingen van de buiten categorie en éé van de eerste categorie met ongeveer 5000 hoogtemeters. Ter vergelijking, de Cauberg heeft 62 hoogtemeters Een half jaar intensive training had goed zijn vruchten afgeworpen.

Met het badminton vind ik toch wel het behalen van de 2e plaats op het NK regioteams 2012 een mooie prestatie. In de finale hadden we enkele spannende driesetters, maar het mocht niet baten. We moesten de titel laten aan BC Astrix.

Wil je ons iets meer over jezelf vertellen?

In mijn normale leven naast het badmintonnen ben ik ambtenaar bij de Gemeente Cranendonck. Ik mag me dan bemoeien met de verkeersregels en de openbare ruimte, met als aandachtspunt wegen en openbare verlichting. Ook ben ik bij de gemeente de Voorzitter van de Activiteitencommissie. Feestjes organiseren tijdens werktijd, wie wil dat nou niet, haha!

Op een van de badminton jeugdkampen van vroeger ben ik ook mijn grote liefde, Sandra Duprée, tegen gekomen. Ik moest er toen nog een hele poos moeite voor doen, maar uiteindelijk ging ze toch overstag. We zijn inmiddels alweer bijna vier jaar getrouwd en zijn nog steeds badmintonnend en fietsend druk in de weer.

Bij BC Geldrop betrek ik op dit moment de rol van Secretaris. Daarvóór ben ik voorzitter Activiteiten- en Recreatiecommissie geweest. Al met al doe ik nu zo’n tien jaar bestuurswerk. Verder heb ik me de laatste jaren vooral ingezet als trainer, voor het trainingskamp en momenteel de jubileumcommissie.

Clubkampioenschappen 2011. Fotografie: Inge Schepers

Ben je te vinden op de sociale media?

Je moet met je tijd mee en dus ben ik ook te vinden op Facebook. Het blijft toch een leuke manier om de mensen om je heen een beetje te volgen.
Ik heb ook een Twitter account maar daar maak ik een stuk minder gebruik van. Je kunt niet alles bij houden. BC Geldrop wordt ook steeds digitaler, dus kijk regelmatig op de website voor de laatste informatie.

Wat wil je verder nog aans ons “kwijt”?

Ik zou zeggen, geniet van elke badmintonavond die je hebt en wie weet komen we elkaar in de hal tegen!